TJ Sokol Kladruby

TJ Sokol Kladruby

TJ Sokol Kladruby byla založena v roce 1975. Oddíl kopané vznikl s otevřením nového hřiště v r. 1977. Staré hřiště bylo zrušeno v důsledku přeložky silnice Teplice-Bílina. Mnoho hráčů Kladrub hrálo fotbal v sousední obci Lysec. První přátelské utkání na tomto hřišti se hrálo u příležitosti „Dětského dne“ v červnu 1977. Soupeřem Kladrub byl tým Nových Dvorů a kladrubští vyhráli. Iniciátorem založení oddílu byl Emil Katernič, který se posléze stal vedoucím mužstva. Trenérem byl L. Lisec, který se se svými svěřenci umístil uprostřed tabulky okresní soutěže III. třídy. Kladrubští fotbalisté dosahovali střídavě úspěšných výsledků, postupem času se mužstvo obměňovalo.

V letech 1992-1993 se dorostencům podařilo umístit na druhém místě v okresním přeboru teplického okresu pod vedením trenérů V. Nejedlého ml. a V. Janouše. Záhy se však oddíl rozpadl, neboť většina hráčů odešla studovat a do učení. Jen několik jedinců přešlo kopat za dospělé do IV. třídy. S narůstajícími pracovními povinnostmi se hráči s obtížemi scházeli na zápasy a jejich výsledky se pohybovaly v dolní části tabulky.

V letech 2000-2001 se do stávajícího stavu vložilo několik nadšenců z Kladrub - J. Myšák, V. Nejedlý ml. a A. Fejzulovski. Do party byl o něco později přizván i. J. Král, který se nebál oslovit drobné sponzory. Do oddílu přišli mladí hráči i hráči z bývalého dorostu a pod trenérem V. Nejedlým ml. se dostavily i slušné výsledky.

V roce 2003 se povedl vykopat obrovský úspěch - postup do III. třídy okresu Teplice. Na hřišti jsme uspořádali velikou oslavu za účasti některých bývalých hráčů Sokola Kladruby. Ve III. třídě jsme se udrželi pouhou jednu sezónu. Po různých dohadech a nesouladu mezi hráči a vedením jsme opět spadli zpět do IV. třídy a rozpadl se celý hráčský kádr. Zůstali nám dva hráči - L. Polcar ml. a J. Král ml. Pokud jsme chtěli udržet jedinou aktivitu v obci nezbylo nám nic jiného než oslovit nové hráče a vybudovat nový mančaft. To se nakonec víceméně podařilo. Také se podařilo v letech 2005-2006 získat od ČSTV dvě dotace na celkovou rekonstrukci hřiště. Zakoupili jsme sociální vybavení a vše i s původními kabinami opravili. To vše se mohlo stát jen za přispění sponzorů včetně obce a nadšenců, kteří fandí fotbalu v Kladrubech. Veliké poděkování patří majiteli hřiště panu F. Pokornému bez jehož laskavého svolení a vydatné finanční pomoci by fotbal v Kladrubech zanikl. Poděkování patří i panu J. Královi, který v září 2006 ukončil činnost v TJ a od letošního jara se vrátil k píšťalce rozhodčího. V současné době působí výbor TJ ve složení B. Klempíř - předseda, R. Vildner -vedoucí mužstva, V. Nejedlý ml. - trenér a J. Nejedlá - hospodářka.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
tj-sokol-kladruby-rozpis-zapasu.docx 53.2 Kb